• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Muğla NLP (Neuro Linquistic Programming)

Muğla NLP (Neuro Linquistic Programming)
Muğla NLP


Düşünce kalıbı değiştirmeye başladığınızda ve alışkanlıklarınızı, nasıl bu engelleri aşmak için gereksinim duyacağınız vardır. Bu zihinsel koşullar geçmiş öğrenme inanç ve deneyimleri ile oluşturulan inanılıyordu. Bir kişinin beş duyu ile ilgili tüm işlemlerle ilgilenir. Sinir sistemiyle ilgili bir şey vardır sinirsel açıdan ilk özelliğidir. En önemli becerileri ve teknikleri kullanmak temel duyu durumun yanı sıra, bireyler zihin kontrol edebilmek için Muğla NLP çok faydalı olabilir.

Nlp kelimesinin anlamı Neuro Linguistic programıdır. Türkçe karşılığı ise sinir dili programıdır. Artık başarı değince akla okul, iş ve özel hayatla ilgili ayrımlar yapılıyor. Çocuklar başarı için hedefleniyor ve motive ediliyor. İş yerinde daha verimli çalışabilmeniz için üstünüz size yine benzer şeyler uygulanıyor. Özel hayatınızda yine aynı durumla karşı karşıyasınız. Muğla Kişisel gelişim için psikologlardan tutunda birçok kişisel gelişim kitaplarına para harcıyorsunuz. Muğla Kişisel gelişim, insanların kapasitelerini performanslarını ve sonuç olarak verimini artırmaya katkısı olacak bilgi beceri ve yeteneklerin geliştirilmesidir.

Tahsiliniz ve mesleğiniz ne olursa olsun, çalıştığınız alanda muhtemelen, epey etkili olacak ve sizin açınızdan, öteki insan ya da insanlar açısından önemli özgül sonuçlar almanıza izin verecek şekilde, bir başkasıyla etkileşime girme deneyimi yaşamışsınızdır. Bu bazı önemli bilgilerin iletilmesi ya da öğrenilmesi, bir satış, bir problemin çözülmesi ya da bir başka şey olabilir. Bu deneyimin ertesinde halinizden hoşnut olsanız da, bu olaya özgün bir nitelik kazandıran, onu benzer olaylardan ayıran şeyin ne olduğu; iletişiminizin etkililiğini, hızını ve zarafetini normal bir durumdan farklı kılan şeyin ne olduğu hakkında gerçek bir fikir edinememiş olabilirsiniz.

Nöro:

Zihinle ve kendi düşünsel yaşamımızı nasıl düzenlediğimizle ilgilidir. Bedenin ve zihnin bir bütün olarak işleyişini irdeler. Nasıl düşündüğümüz fizyolojimizi, (fiziksel zindelik ve sağlığımızı ) fizyolojimiz ise düşüncelerimizi etkiler.

Linguistic:

Dili nasıl kullandığımız ve dilin bizi nasıl etkilediği hakkındadır. Dili kullanma biçimimiz, kimliğimiz ve düşünce biçimimizin dışavurumudur.

Programming:

Her davranış bir dizi düşünce ve tutum sonucu oluşur. Bu diziyi belirleyerek davranışları kodlayıp, alt yapılarını tanımamız olasıdır.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Muğla NLP (Neuro Linquistic Programming) başlıklı 2170 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın