• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Muğla NLP Nedir?

Muğla NLP Nedir?
Muğla NLP


Muğla NLP, yaşamımızda üzerinde düşünmeden, otomatik olarak gerçekleştirmiş olduğumuz algılama, düşünme ve davranış süreçlerini, bilinçli hale getirme ve geliştirmede etkin olarak kullanılan bir yöntemdir.

Muğla NLP'nin altyapısını, insanların çevrelerini nasıl algılayıp ne şekilde tepki gösterdikleri, nasıl iletişim kurdukları ve davranış kalıpları üzerinde yapılan araştırmalar oluşturur. 

Muğla NLP de bu tür araştırmalar özellikle kendi alanlarında çok başarılı olan insanların stratejileri üzerinde yoğunlaştırılmıştır.

Muğla NLP üç boyutlu bir resim gibidir, herhangi bir yerden başlayıp resmin bütününe varabilirsiniz. NLP içsel deneyimleri inceler. Duygularımız davranışlarımızı oluşturur, duygularımızı değiştirirsek davranışlarımızda değişir.

Muğla NLP insan yaşam modelinden uyarlanmıştır, mutlu, başarılı dilediği şeylere rahatlıkla ulaşan insanları modellemiştir. Hep aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar elde etmek mümkün değildir. Bir domates bahçeniz olsun istiyor fakat fasulye tohumu ekiyorsanız, elde ettiğiniz sonuca şaşırmamak gerekir. Muğla NLP bu anlamda toprağa doğru tohumları ekmenizde öncülük etmektedir. NLP tekniğinde; beden, zihin ve ruh işbirliği içindedir.

NLP etkili iletişim kurmak için size gerekli araçlar sağlar. Her davranışın bir yapısı olduğu görüşüyle yola çıkar. Bu yapı; öğrenilebilir, değiştirilebilir ve modellenebilir. Hangi davranışların faydalı ve etkili olduğunu anlamak, algılama yeteneklerimize bağlıdır.

Kişi çoğu zaman olmaması gerektiğini bildiği birçok şeyi yaparken bulabilir.  Mesela sigara içmenin son derece olumsuz sonuçlar doğuracağını çok yakından bilir ancak kendini alamaz içmekten. Ya da kendisine teklif edilen bir şeye cevap olarak hayır demesi gerektiğini kendi kendine tekrarlamasına rağmen bir türlü hayır diyemez. Çok çalıştığını ve emek verdiğini düşünür ama başarısızlığının nedenini anlayamaz. İşte tüm bu mantıksız gelen durumların temelinde hayatın bir döneminde yaşanmış olumsuz bir durum, eksik ya da yanlış öğrenmeler yatar. Bir anne çocuğunu her türlü dış yaşamdan koruyup onun yapması gereken her şeyi kendi yaparsa, ona hiçbir türlü sorumluluk vermezse elbette çocukta sosyal fobi durumu ortaya çıkabilir.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Muğla NLP Nedir? başlıklı 1297 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın